Czym są przewody rozruchowe?

Tzw. przewody rozruchowe to specjalne kable, które wykonuje się z grubych przewodów w bardzo mocnym oplocie. Na obu końcach przewodu rozruchowego znajdują się tzw. żabki, które charakteryzują się m.in. tym, że główny element stykowy pozostaje niezaizolowany. Przewody mają dwa kolory - jeden jest czarny a drugi czerwony. Ma to służyć temu, aby podczas podłączania auta do źródła zasilania nie doprowadzić do zwarcia. Wspomniane żabki umieszcza się z jednej strony na klemach akumulatora, który ma “ładować” a przeciwne końce na klemach akumulatora, który ma być “ładowany”. Tak podłączone auto wykorzysta nieco prądu ze sprawnego akumulatora, co umożliwi uruchomienie pojazdu.

Ile kosztują przewody rozruchowe?

Cena przewodów rozruchowych może być naprawdę różna i wiele zależy od czynników takich jak jakość wykonania czy długość. Wpływ na ostateczną cenę zestawu przewodów rozruchowych ma również miejsce, w którym się je kupuje oraz marka, która zajmuje się ich produkcją. W takiej sytuacji powszechnie wiadomo, że markowe kable dobrej jakości z renomowanego sklepu będą kosztować nieco więcej niż kable z małej stacji benzynowej dostarczane przez nieznanego producenta. Nie jest to jednak reguła i w sklepach takich jak hermon.com.pl można kupić świetne kable w naprawdę dobrej cenie.

Gdzie kupić przewody rozruchowe?

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zdecydowana większość kierowców nie wozi ze sobą kabli rozruchowych “na wszelki wypadek”, więc kiedy pojawia się potrzeba ich użycia, kupią je tam, gdzie są one dostępne. Jeśli jednak wolisz przed wyjazdem zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, to idealnym miejscem do dokonania zakupu kabli rozruchowych będzie sprawdzony sklep, taki jak wspomniany wyżej Hermon.